Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Napsali jste nám

Obchod nabízí krásné a zároveň kvalitní věci pro děti. Jde o originální design a příjemné materiály, našemu synovi všechno výborně sedí a hlavně sluší smile emoticon Komunikace s obchodem je naprosto bezproblémová a vyřízení objednávky rychlé. Určitě zde budeme nakupovat dále!” Linda


“Máme krásné teplákové soupravy značky Krytik a předčily opravdu mé očekávání, jsou naprosto skvělé! Opravdu kvalitní po všech stránkách a můžu maminkám jen a jen doporučit.” Petra


MÓDNÍ MAGAZÍN » Výběr správného oblečení
Pocit výjimečnosti při oblékání si zaslouží i naše děti

Jak vybírat oblečení pro děti

Pro své děti vybíráme oblečení trochu jinak než pro sebe. Je to naprosto logické. Ze všeho nám rychle vyrostou, pokud to ještě dříve nestihnout naprosto „nevypratelně“ ušpinit, roztrhat nebo ztratit…

Cena dětského oblečení

Klademe tedy obvykle největší důraz na cenu, otázka však zní, zda je to dobře. Levné oblečení je levně  z nějakého důvodu – je vyrobené z levných, tedy méně kvalitních materiálů a velmi pravděpodobně si výrobce příliš neláme hlavu s propracovaností střihu a kvalitou ušití. Můžeme si být téměř jisté, že toto oblečení nebude našim dětem skvěle sedět, děti se v něm nebudou moc dobře cítit a v neposlední řadě nevydrží časté praní. Spíše než na cenu je tedy důležité zaměřit se na poměr ceny a kvality. Jak totiž praví klasik: „Nemám na to, abych kupoval levné věci.“

Vhodné materiály dětského oblečení

Důležitý je pro nás při výběru oblečení pro děti samozřejmě také materiál. Chceme, aby oblečení našich potomků odolalo i méně šetrnému zacházení a častému praní. Myslíme na to, aby bylo pohodlné – jednoduše proto, že „kousavé“, nepoddajné a jinak na těle nepříjemné kusy oblečení by nám naši nejmenší odmítli nosit. A chceme také, což platí zejména u těch nejmenších, aby vše, co přijde do kontaktu s citlivou pokožkou našich potomků, bylo samozřejmě naprosto zdravotně nezávadné. Naštěstí se i mezi levnějšími značkami dětského oblečení dají najít takové, které jsou současně dostatečně kvalitní, vyrobené z příjemného materiálu, který leccos vydrží.

Vzhled a módní trendy v dětském odívání

Snažíme se samozřejmě také o to, aby oblečení, do kterého své děti oblékáme, bylo hezké a perfektně dětem sedělo. Každá maminka si přeje, aby to jejímu potomkovi slušelo, a to zejména při příležitostech, kdy společně vyráží na návštěvu, do města nebo na nějakou společenskou akci. Zejména pro tyto případy by nám ve výbavě našich dětí nemělo chybět alespoň pár skutečně pěkných a kvalitních kousků. Určitě není nutné oblékat děti do nejdražšího značkového oblečení od hlavy až k patě. Stačí šikovně zkombinovat levnější kousky s těmi, do kterých investujeme trochu více, a děti budou vypadat a cítit se skvěle.

To je totiž také velmi důležité. Aby to „hezké“ znamenalo nejen, že se naše vystrojená malá slečna nebo mladý pán budou líbit nám (a prarodičům), ale aby se to, jak jsou oblečené, líbilo i samotným našim dětem. Tohle vše dohromady činí z oblékání potomků nelehký úkol. A při jeho plnění bychom neměli zapomínat, že to, jak se našim dětem samotným líbí oblečení, které nosí, je možná důležitější, než jak se nám – logicky zahlceným praktickými aspekty – někdy zdá. Jen si vzpomeňme, jak jsme se sami jako děti cítili, když jsme museli mezi ostatní děti přijít v něčem, co jsme pokládali za „děsné“. Jak citlivě jsme vnímali, když se nám zdálo, že jsou kamarádi či spolužáci oblečeni lépe než my.

Důležitý je poměr kvality a ceny

Vybírat oblečení pro děti je zajisté nutné s rozumem a notnou mírou pragmatismu. Určitě se ale vyplatí investovat alespoň do několika „reprezentativnějších kousků“ a když budeme vybírat takové oblečení, které se vyznačuje dobrým poměrem mezi stylem, kvalitou a originalitou na jedné a cenou na druhé straně, můžeme dosáhnout spokojenosti své i svých potomků.

„Vytvořit obchod, ve kterém budu maminkám i dalším zájemcům o kvalitní a originální zboží pro děti nabízet to, co mi na našem trhu chybí, byl dlouho můj sen,“ „I děti si zaslouží krásné, stylové oblečení, ve kterém se budou skvěle cítit. Sama mám doma malou parádnici a na svých četných cestách do zahraničí vždy vyhledávám to nejlepší pro ni – a nyní i pro své zákazníky." Michaela Kinder, majitelka obchodu Baby in style.

 

Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.